WARSZAWSKIE POKOLENIA

O ZDROWIU - DOBRZE TO WIEDZIEĆ

Wybrane wiadomości:
Koronawirus. Rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 działa. Wytworzyła u ochotników przeciwciała

Badania kliniczne pierwszej i drugiej fazy wykazały, że rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 wytworzyła przeciwciała u biorących w nich udział ochotników - poinformował w piątek prestiżowy magazyn "Lancet".  (...)
... Szczepionka "Sputnik V" została zatwierdzona do użycia w Rosji już w sierpniu 2020 r., choć - jak zwracają uwagę specjaliści - nie są znane jeszcze wyniki trzeciej, przedrejestracyjnej fazy badań prowadzonych na większej grupie ochotników. Takie badania dopiero się rozpoczęły...  Wyniki tych testów będą jednak znane najwcześniej w październiku 2020 r. (...)
... Rosjanie zamierzają wyprodukować do końca 2020 r. od 1,5 do 2 mln dawek szczepionki "Sputnik V". (...)
MAGDA DETOX: KLUCZ DO ZDROWIA - Jak koronawirus zabija

Żyjąca w Stanach Zjednoczonych polska lekarka z dużą dokładnością opisuje co to jest koronawirus, jak działa i dlaczego doprowadza do śmierci.

https://www.youtube.com/ ⁉️JAK KORONAWIRUS ZABIJA⁉️

Jedz regularnie chrzan, a poczujesz ulgę w oddychaniu
https://www.styl.pl/zdrowie/30.03.2020

... Ulgę poczujesz także dzięki miksturze z chrzanu. Do blendera wrzuć pięć łyżeczek startego chrzanu, dodaj obrany i starty dwucentymetrowy kawałek korzenia imbiru i łyżkę suszonego korzenia cykorii podróżnika, rozdrobnij składniki, przełóż do słoika, dodaj jedną łyżkę cynamonu i szklankę wody. Dobrze wymieszaj.

Zamknij słoik i zostaw w ciepłym miejscu do zmacerowania na 10 dni, ale nie zapomnij, by wstrząsnąć nim raz dziennie. Po tym czasie przyjmuj jedną łyżeczkę rano - na czczo, na 30 min przed śniadaniem.

Wybitny wirusolog, który od kilkudziesięciu lat bada koronawirusy, radzi, jak się ustrzec zarażenia

Wirusolog molekularny profesor James Robb, jest jednym z najwybitniejszych na świecie specjalistów od koronawirusów. Już w latach 70. XX wieku pracował nad koronawirusami. To on wykazał ile genów zawierają koronawirusy i przez kilkadziesiąt lat zajmował się tymi patogenami. 
Niedawno uczony napisał do swojej rodziny i przyjaciół e-maila z poradami, jak należy zachowywać się w obliczu epidemii. E-mail został przez odbiorców opublikowany, a dziennikarze potwierdzili jego autentyczność. Dzięki temu możemy skorzystać z rad Robba.

Naukowiec pisze, że sam zaczął stosować zasady, które stosuje w sezonach grypowych, z wyjątkiem noszenia maseczki. Aby zmniejszyć ryzyko infekcji należy:
• zrezygnuj z uścisków dłoni, można przywitać się skinięciem głowy, przybiciem piąstki (nie piątki!), zetknięciem łokciami,
• do dotykania włączników światła, przycisków windy itp. używaj łokcia lub kostki zgiętego palca,
• jeśli tankujesz paliwo, użyj rękawiczki lub ręcznika papierowego,
• gdy to tylko możliwe, drzwi otwieraj łokciem, biodrem, nogą. Nie chwytaj za klamkę dłonią. To szczególnie ważne w sklepach, toaletach publicznych i tego typu miejscach,
• w sklepie używaj chusteczek dezynfekujących, przetrzyj uchwyt wózka na zakupy,
• myj ręce mydłem przed 20 sekund, używaj środka dezynfekującego na bazie alkoholu (stężenie min. 60%),
• przy kaszlu czy kichaniu używaj jednorazowych chusteczek, które natychmiast wyrzucaj. Jeśli nie masz chusteczki, kichaj w łokieć. Pamiętaj jednak, że wirus na ubraniu może przeżyć co najmniej przez tydzień.
Uczony informuje, że COVID-19 rozprzestrzenia się tylko w dużych kroplach przez kaszel czy kichanie. Oddychanie nie niesie ryzyka infekcji. Jednak wszystko, na czym wylądują krople wydzielone przez kichającą zarażoną osobę będzie skażone przez wiele dni. Wirus, który wyląduje na skórze nie jest groźny, o ile nie przeniesiemy go na twarz, w pobliże nosa czy ust. Chyba, że ktoś nakichał nam bezpośrednio na twarz. (..)
Ćwicz prawidłowo i bez kontuzji – 73 mity i błędy popełniane podczas aktywności fizycznej

Ponad 84% osób regularnie ćwiczących w celu zrzucenia wagi czy zbudowania masy mięśniowej skarży się na brak efektów swojej pracy. Sprawdź jakie błędy są najczęściej popełniane podczas aktywności fizycznej. (...)
Siedem składników odżywczych, które wpływają
na nasze zdrowie lepiej niż leki!

1. W 2010 roku naukowcy z Uniwersytetu w Montpellier we Francji odkryli, że selen obniża ryzyko cukrzycy o 50%

2. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze w 2010 roku udowodnili, że szereg ważnych komórek odpornościowych jest aktywnych tylko wtedy, gdy dostarczamy im dużo witaminy D

3. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Osace w 2012 roku wykazali, że magnez zmniejsza ryzyko udaru o 53%, a ryzyko zawału serca o 50%

4. Naukowcy z Instytutu Ludwiga Boltzmanna w Austrii udowodnili, że witamina E pomaga również na bóle kości i stawów, tak samo jak syntetyczne leki

5. Prestiżowa uczelnia Johns Hopkins w Baltimore w USA odkryła w 2012 roku, że duże dawki witaminy C obniżają wysokie ciśnienie krwi

6. Badania przeprowadzone w 2011 roku na Uniwersytecie w Helsinkach w Finlandii dowiodły, że cynk zapobiega przenikaniu wirusów przez błony śluzowe, a tym samym skutecznie chroni nas przed przeziębieniem...

7. Badacze z Uniwersytetu w Amsterdamie odkryli, że witamina E może spowolnić wystąpienie choroby Alzheimera...
e-Porady Zdrowotne: Sok z buraka poprawia funkcje motoryczne
dra n. med. Glenna S. Rothfelda
W miarę jak się starzejemy, normalne jest, że nasze życie zaczyna podążać "wolnym pasem" – a prędkość zostawiamy młodzieży... Jednak badania pokazują, że możesz dotrzeć do "sedna" tych zmian i naturalnie cofnąć zegar. Możesz utrzymać młodzieńczą sprawność umysłu, pijąc sok z buraka! Zdaniem badaczy za takie działanie odpowiadają azotany występujące w burakach... Możesz również jeść dużo szpinaku – on też zawiera wysoką ilość azotanów, przez co wzmocni Twój organizm oraz Twój mózg!
Poczta Zdrowia:
Jajka codziennie na śniadanie
https://www.pocztazdrowia.pl/marzec 2019

... Pod względem odżywczym jajka są znakomite! Są bardzo dobrym źródłem zbilansowanych białek, zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Jedzenie jajek pomaga stabilizować poziom cukru we krwi i sprzyja prawidłowej budowie organizmu. (...) 

Dieta wegetariańska

   Wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi od osób, które jedzą mięso, najprawdopodobniej dlatego, że spożywają więcej potasu, magnezu i błonnika.
   Być może rodzaj spożywanego białka również odgrywa pewną rolę, lecz nie jest to do końca pewne. Na przykład, czym więcej białka roślinnego spożywamy, tym niższe mamy ciśnienie. Potwierdzono to na podstawie badania białka sojowego: niektóre badania (lecz nie wszystkie) wykazały, że jedzenie soi obniża ciśnienie tętnicze.
   Wiemy również, że jedzenie mięsa przyczynia się do nadwagi, która z kolei wiąże się z podwyższonym ryzykiem nadciśnienia: jedzenie 125 g mięsa dziennie przez sześć lat oznacza przytycie o kilogram.

e-Porady Zdrowotne: 8 prostych sposobów na poprawę pamięci
opracowanych przez dra Glenna S. Rothfelda znajdziesz w e-booku: 
"19 NATURALNYCH SEKRETÓW ZDROWEGO ŻYCIA"Pobierz najnowszy e-book: >>>
Kim jest dr Glenn S. Rothfeld? - doktor nauk medycznych Glenn S. Rothfeld stale śledzi doniesienia ze świata o najnowszych osiągnięciach medycyny naturalnej. Dr Rothfeld kieruje uznanym w Stanach Zjednoczonych Centrum Medycyny Integracyjnej Rothfelda znajdującym się w Waltham w stanie Massachusetts w USA.
Oliwa zmniejsza ryzyko chorób serca
Hiszpańscy badacze stwierdzili, że oliwa extra virgin w połączeniu ze zdrową dietą bogatą w przeciwutleniacze to naturalny sposób na ochronę serca przed szkodliwym działaniem cholesterolu – bez korzystania z ryzykownych i szkodliwych statyn.

Sprawne ciało i metody na ból 

Zwyrodnienia stawów, bóle pleców, osteoporoza - to tylko niektóre ze schorzeń, które przynoszą ból. 
Zabezpiecz się przed dolegliwościami, uprawiaj sport i zadbaj o sprawność i kondycję. (...)

... Warzywa cebulowe dla twojej chrząstki stawowej Por, cebula i czosnek chronią chrząstkę stawową i mogą znacznie spowolnić postęp artrozy. Odkryli to angielscy naukowcy w badaniach na parach bliźniąt. (...)

... Zakwasy są skutkiem licznych drobnych naderwań w mięśniach na poziomie komórkowym i zawsze stanowią objaw przeciążenia. Należy dać swojemu ciału nieco czasu. Po dłuższej przerwie należy bardzo powoli wracać do aktywności sportowej, a więc nie zaczynać od razu od zawodów. Należy przyzwyczajać stopniowo swój organizm do nowych wzorców ruchowych oraz do zwiększonego zakresu obciążenia i większej intensywności ruchu. Dzięki temu ciało będzie miało wystarczająco dużo czasu na dopasowanie się do nowej sytuacji. Mięśnie, których nie używamy i którą oszczędzamy, szybko słabną, a ryzyko zakwasów wzrasta. (...)

Poznaj metody na pozbycie się bólu pleców, kolan czy bioder i regenerację układu kostno-stawowego...

Masz dość przeszywającego bólu pleców podczas codziennych czynności, jak spanie, siedzenie czy chodzenie? Krzywisz się z bólu za każdym razem kiedy wchodzisz po schodach niosąc ciężkie siatki z zakupami? Chcesz zregenerować chrząstkę stawową, a co za tym idzie poprawić ruchomość kończyn, naturalnie i bez leków? (...)
Strona w opracowaniu ...
Twoja wiedza i wybory życiowe
mają największy wpływ na to,
w jaki sposób będziesz się starzeć
... Na szczęście istnieją sposoby na to, aby ten proces wyraźnie spowolnić, abyś mógł cieszyć się zdrowiem i życiem przez długie lata. (...)

Pobierz również plik:

Zob. m. in.:
WHO oficjalnie ogłasza pandemię COVID-19
11 marca 2020, 20:50

Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosiła, że mamy do czynienia z pandemią zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba przypadków zachorowań poza Chinami zwiększyła się 13-krotnie. WHO bez przerwy monitoruje sytuację i jest poważnie zaniepokojona zarówno alarmującym tempem rozprzestrzeniania się oraz powagą sytuacji
Seniorzy a koronawirus. Ważne pytania do geriatry

Jak wyglądają podstawowe zalecenia dla seniorów w sytuacji, z jaką mamy do czynienia w chwili obecnej?
- Seniorzy nie powinni teraz opuszczać swoich domów. Żadna przestrzeń publiczna, szczególnie w dużych miastach, na terenie, gdzie są tramwaje, autobusy, sklepy wielkoprzemysłowe, nie da im pełnej ochrony. Z dużym prawdopodobieństwem tę przestrzeń prędzej czy później opanuje koronawirus, który będzie szukał płuc seniorów. Ryzyko, że doprowadzi do śmierci osoby starszej po 75. roku życia, jest na tyle wysokie, iż warto pozostawać w domach. (...) Zrozumiałe są zalecenia dotyczące niepodawania dłoni, jeżeli nie ma konieczności, niezbliżania się na mały dystans do osoby kaszlącej, częstej dezynfekcji rąk (noszonym w kieszeni małym podajnikiem z płynem dezynfekcyjnym) po dotykaniu powierzchni, takich jak drzwi, klamki.

Współczesna dieta

/MARZEC/NR 2019-03/
   Dzisiejsza dieta nie pokrywa zapotrzebowania na biologicznie aktywne związki, które są biokatalizatorami przemian metabolicznych zachodzących nieustannie w organizmie człowieka. Niedobór tych biokatalizatorów (witamin, związków mineralnych, pierwiastków śladowych, antyoksydantów, enzymów] w pożywieniu spowodowany jest ich eliminacją w procesach technologicznych jak i z powodu długotrwałego przetrzymywania produktów żywnościowych w sklepach.
   Obecna dieta uwzględnia wartość odżywczą i kaloryczną pokarmów ale nie uwzględnia wartości biologicznej. Jest bogata w podatne na utlenianie tłuszcze roślinne, sztuczne izomery trans obecne w margarynach i produktach z ich udziałem, cukry proste. Natomiast jest uboga w błonnik, witaminy, związki mineralne i pierwiastki śladowe i inne biologicznie aktywne substancje. Poza tym współczesny model odżywiania sprzyja zaburzeniom flory jelitowej i zawiera niewiele żywności fermentowanej.
   Taka dieta nie sprzyja zdrowiu, a wręcz przeciwnie szkodzi. Schorzenia metaboliczne, jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, schorzenia neurologiczne czy nowotwory są w dużym stopniu dieto zależne. Wysoko-przetworzona żywność charakteryzuje się znikomą wartością biologiczną. A przecież stan naszego zdrowia w dużym stopniu zależny jest od diety.
   Przemysł farmaceutyczny oferuje mnóstwo suplementów o różnym przeznaczeniu, opracowanych specjalnie dla różnych grup wiekowych. Niestety biodostępność uzyskanych na drodze syntezy chemicznej witamin a także związków mineralnych jest z reguły niewielka. 
Niedobre kwasy tłuszczowe zastępuj dobrymi
/kwiecień 2019-04/
Jeden gram dowolnego tłuszczu dostarcza taką samą liczbę kalorii, tj. 9 kcal. Ale nie każdy tłuszcz tak samo wpływa na nasz organizm. Dlatego zasadne jest dobieranie tłuszczów pod względem ich wartościodżywczych. (...)
Rowerzyści się nie starzeją

... Naukowcy porównali ze sobą trzy grupy: grupa A liczyła 125 sprawnych rowerzystów w wieku od 55 do 79 lat. Mężczyźni wśród nich potrzebowali maksymalnie 6,5 godziny na przebycie 100 km. Kobiety pokonywały 60 km w 5,5 godziny. W grupie kontrolnej znajdowało się 75 zdrowych osób w tym samym wieku, które nie uprawiały sportu. Grupa C składała się z 55 młodszych dorosłych w wieku od 20 do 36 lat. Naukowcy wzięli pod uwagę wyniki krwi i sprawność fizyczną. Stwierdzono na przykład, że zarówno masa mięśniowa, jak i siła mięśni rowerzystów z wiekiem prawie nie malała. Nie zwiększył się też poziom tłuszczu i cholesterolu w ich organizmie. Brytyjscy naukowcy byli najbardziej zaskoczeni, że układ odpornościowy rowerzystów nie wykazuje oznak starzenia się. (...)
Strona w opracowaniu ...
Manifo.com - free website