WARSZAWSKIE POKOLENIA

O ZDROWIU - DOBRZE TO WIEDZIEĆ

Wybrane wiadomości:
Poczta Zdrowia:
Jajka codziennie na śniadanie
https://www.pocztazdrowia.pl/marzec 2019

... Pod względem odżywczym jajka są znakomite! Są bardzo dobrym źródłem zbilansowanych białek, zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy. Jedzenie jajek pomaga stabilizować poziom cukru we krwi i sprzyja prawidłowej budowie organizmu. (...) 

Dieta wegetariańska

   Wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi od osób, które jedzą mięso, najprawdopodobniej dlatego, że spożywają więcej potasu, magnezu i błonnika.
   Być może rodzaj spożywanego białka również odgrywa pewną rolę, lecz nie jest to do końca pewne. Na przykład, czym więcej białka roślinnego spożywamy, tym niższe mamy ciśnienie. Potwierdzono to na podstawie badania białka sojowego: niektóre badania (lecz nie wszystkie) wykazały, że jedzenie soi obniża ciśnienie tętnicze.
   Wiemy również, że jedzenie mięsa przyczynia się do nadwagi, która z kolei wiąże się z podwyższonym ryzykiem nadciśnienia: jedzenie 125 g mięsa dziennie przez sześć lat oznacza przytycie o kilogram.

e-Porady Zdrowotne: 8 prostych sposobów na poprawę pamięci
opracowanych przez dra Glenna S. Rothfelda znajdziesz w e-booku: 
"19 NATURALNYCH SEKRETÓW ZDROWEGO ŻYCIA"Pobierz najnowszy e-book: >>>
Kim jest dr Glenn S. Rothfeld? - doktor nauk medycznych Glenn S. Rothfeld stale śledzi doniesienia ze świata o najnowszych osiągnięciach medycyny naturalnej. Dr Rothfeld kieruje uznanym w Stanach Zjednoczonych Centrum Medycyny Integracyjnej Rothfelda znajdującym się w Waltham w stanie Massachusetts w USA.
Oliwa zmniejsza ryzyko chorób serca
Hiszpańscy badacze stwierdzili, że oliwa extra virgin w połączeniu ze zdrową dietą bogatą w przeciwutleniacze to naturalny sposób na ochronę serca przed szkodliwym działaniem cholesterolu – bez korzystania z ryzykownych i szkodliwych statyn.

Sprawne ciało i metody na ból 

Zwyrodnienia stawów, bóle pleców, osteoporoza - to tylko niektóre ze schorzeń, które przynoszą ból. 
Zabezpiecz się przed dolegliwościami, uprawiaj sport i zadbaj o sprawność i kondycję. (...)

... Warzywa cebulowe dla twojej chrząstki stawowej Por, cebula i czosnek chronią chrząstkę stawową i mogą znacznie spowolnić postęp artrozy. Odkryli to angielscy naukowcy w badaniach na parach bliźniąt. (...)

... Zakwasy są skutkiem licznych drobnych naderwań w mięśniach na poziomie komórkowym i zawsze stanowią objaw przeciążenia. Należy dać swojemu ciału nieco czasu. Po dłuższej przerwie należy bardzo powoli wracać do aktywności sportowej, a więc nie zaczynać od razu od zawodów. Należy przyzwyczajać stopniowo swój organizm do nowych wzorców ruchowych oraz do zwiększonego zakresu obciążenia i większej intensywności ruchu. Dzięki temu ciało będzie miało wystarczająco dużo czasu na dopasowanie się do nowej sytuacji. Mięśnie, których nie używamy i którą oszczędzamy, szybko słabną, a ryzyko zakwasów wzrasta. (...)

Poznaj metody na pozbycie się bólu pleców, kolan czy bioder i regenerację układu kostno-stawowego...

Masz dość przeszywającego bólu pleców podczas codziennych czynności, jak spanie, siedzenie czy chodzenie? Krzywisz się z bólu za każdym razem kiedy wchodzisz po schodach niosąc ciężkie siatki z zakupami? Chcesz zregenerować chrząstkę stawową, a co za tym idzie poprawić ruchomość kończyn, naturalnie i bez leków? (...)
Strona w opracowaniu ...
Twoja wiedza i wybory życiowe
mają największy wpływ na to,
w jaki sposób będziesz się starzeć
... Na szczęście istnieją sposoby na to, aby ten proces wyraźnie spowolnić, abyś mógł cieszyć się zdrowiem i życiem przez długie lata. (...)
Zob. m. in.:
Współczesna dieta

/MARZEC/NR 2019-03/
   Dzisiejsza dieta nie pokrywa zapotrzebowania na biologicznie aktywne związki, które są biokatalizatorami przemian metabolicznych zachodzących nieustannie w organizmie człowieka. Niedobór tych biokatalizatorów (witamin, związków mineralnych, pierwiastków śladowych, antyoksydantów, enzymów] w pożywieniu spowodowany jest ich eliminacją w procesach technologicznych jak i z powodu długotrwałego przetrzymywania produktów żywnościowych w sklepach.
   Obecna dieta uwzględnia wartość odżywczą i kaloryczną pokarmów ale nie uwzględnia wartości biologicznej. Jest bogata w podatne na utlenianie tłuszcze roślinne, sztuczne izomery trans obecne w margarynach i produktach z ich udziałem, cukry proste. Natomiast jest uboga w błonnik, witaminy, związki mineralne i pierwiastki śladowe i inne biologicznie aktywne substancje. Poza tym współczesny model odżywiania sprzyja zaburzeniom flory jelitowej i zawiera niewiele żywności fermentowanej.
   Taka dieta nie sprzyja zdrowiu, a wręcz przeciwnie szkodzi. Schorzenia metaboliczne, jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, schorzenia neurologiczne czy nowotwory są w dużym stopniu dieto zależne. Wysoko-przetworzona żywność charakteryzuje się znikomą wartością biologiczną. A przecież stan naszego zdrowia w dużym stopniu zależny jest od diety.
   Przemysł farmaceutyczny oferuje mnóstwo suplementów o różnym przeznaczeniu, opracowanych specjalnie dla różnych grup wiekowych. Niestety biodostępność uzyskanych na drodze syntezy chemicznej witamin a także związków mineralnych jest z reguły niewielka.
Niedobre kwasy tłuszczowe zastępuj dobrymi
/kwiecień 2019-04/
Jeden gram dowolnego tłuszczu dostarcza taką samą liczbę kalorii, tj. 9 kcal. Ale nie każdy tłuszcz tak samo wpływa na nasz organizm. Dlatego zasadne jest dobieranie tłuszczów pod względem ich wartościodżywczych. (...)
Rowerzyści się nie starzeją

... Naukowcy porównali ze sobą trzy grupy: grupa A liczyła 125 sprawnych rowerzystów w wieku od 55 do 79 lat. Mężczyźni wśród nich potrzebowali maksymalnie 6,5 godziny na przebycie 100 km. Kobiety pokonywały 60 km w 5,5 godziny. W grupie kontrolnej znajdowało się 75 zdrowych osób w tym samym wieku, które nie uprawiały sportu. Grupa C składała się z 55 młodszych dorosłych w wieku od 20 do 36 lat. Naukowcy wzięli pod uwagę wyniki krwi i sprawność fizyczną. Stwierdzono na przykład, że zarówno masa mięśniowa, jak i siła mięśni rowerzystów z wiekiem prawie nie malała. Nie zwiększył się też poziom tłuszczu i cholesterolu w ich organizmie. Brytyjscy naukowcy byli najbardziej zaskoczeni, że układ odpornościowy rowerzystów nie wykazuje oznak starzenia się. (...)
Strona w opracowaniu ...
Manifo.com - free website