WARSZAWSKIE POKOLENIA

Najważniejsza debata nowoczesnej Europy

Debata „Timmermans-Cimoszewicz-Kwaśniewski”

Debata zorganizowana 6 maja przez Sojusz Lewicy Demokratycznej pod hasłem „Timmermans-Cimoszewicz-Kwaśniewski” przyciągnęła uwagę nie tylko składem dyskutantów, ale i tym co jedni z najbardziej doświadczonych polityków w Europie mają do powiedzenia na temat przyszłości Unii Europejskiej.
W debacie komentowane były słowa Donalda Tuska, ale on tylko zadawał pytania, ale na nie nie odpowiedział. Dzisiaj zrobią to Włodzimierz Cimoszewicz, Frans Timmermans oraz Aleksander Kwaśniewski – mówił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD rozpoczynając debatę. – Musimy nie tylko stawiać pytania o wyzwania przyszłości UE i Europy, o zmiany klimatyczne, o wykluczenie cyfrowe – zwłaszcza osób starszych – o zwiększającą się robotyzację, ale i znajdywać rozwiązania – ocenił Czarzasty. – Europejska i Polska socjaldemokracja umie to zrobić i dlatego właśnie to będzie najważniejsza debata tej kampanii, bo biorą w niej udział poważni politycy. Szczególnie dziękuję za udział naszemu kandydatowi na szefa Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi – podkreślił lider Sojuszu. (...)
W swoich wystąpieniach główni referenci podjęli tematy:

- Okiem prezydenta Aleksander Kwaśniewski ocenił: "Nie ma sprzeczności między patriotyzmem a europejskością. Dylemat ten staje się miniony w XXI wieku. Żyjemy w innym świecie. Dzisiaj prawdziwy polski patriota to ten, który walczy o obecność Polski w Europie".(...)
- Premier i minister spraw zagranicznych RP Włodzimierz Cimoszewicz zastanawiając się jak zmieniać Unię wskazywał, iż musi powrócić zrozumienie dla idei solidarności europejskiej w wymiarze gospodarczym (...)
- Kandydat europejskiej socjaldemokracji na szefa Komisji Europejskie Frans Timmermans przekazał "Wezwanie z Brukseli":  "Esencją naszego ruchu politycznego – socjaldemokracji – jest redystrybucja: dochodów, władzy, bogactw naturalnych, prestiżu. Sprawiedliwy podział dóbr to istota lewicowości".

Zobacz obok GALERIĘ ZDJĘĆ Z DEBATY >>> 
W debacie uczestniczyli przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń reprezentujących lewicę, w tym także przedstawiciele naszego warszawskiego środowiska "POKOLEŃ". Utrwaliliśmy nasz udział w reporterskich zdjęciach, które prezentujemy poniżej.

Zarząd "Warszawskich POKOLEŃ"
GALERIA ZDJĘĆ Z DEBATY:
Manifo.com - free website